Motosports

Motosports ir viens no interesantākajiem un skatāmākajiem sporta veidiem, kā arī ir elpu aizraujošs, ja esi kādreiz piedalījies kādās no sacensībām. Bet tā kā motosports prasa lielas investīcijas gan laika, gan resursu ziņā, tad liela daļa no jums nekad nav piedalījušies jebkādās motosporta sacensībās un daļa varbūt nav redzējusi kādas no sacensībām klātienē. Šajā rakstā tiks iekļauti populārākie sporta sacensību veidi, lai jūs varētu izvēlēties sev interesējošās un noteikti apmeklēt tuvākās sacensības kādā no Latvijas vai citu valstu trasēm.

Šosejas GP
Šosejas GP ir vienas no prestižākajām motociklu sacensībām pasaulē un tiek pielīdzināmas Forumla 1 sacensībām ar automašīnām. Šajās sacensībās tiek brauks ar superbike motocikliem, kas spēj attīstīt vairāk kā 300 km/h lielu ātrumu. MotoGP sacensības visbiežāk nākas vērto tieši TV ekrānos, jo šīs prestižās motosporta sacīkstes nenotiek Latvijā vai mūsu tuvākās valstīs, bet ja atrodaties kādā no Eiropas valstīm, kā Nīderlande vai Čehija, ir vērts apmeklēt šīs aizraujošās moto sacīkstes.

Motokross
Motokross vienmēr ir bijis populārs motosporta veids Latvijā un uz sacensībām ir pulcējis lielu skaitu skatītāju. Agrāk motokross mums vairāk asociējās tieši ar blakusvāģiem, kur vairākus titulus izcīnīja Latvijas braucēji Kristers Serģis un Artis Rasmanis. Arī šobrīd mums blakusvāģu klasē ir savs pasaules līmeņa kantētājs Kaspars Stupelis, kurš šobrīd startē kopā ar nīderlandieti Etjēnu Baksu un ieņem augstas pozīcijas šajā blakusvāģu sezonā. Taču motokrosu jaunā līmenī varētu pacelt mūsu talantīgais jaunais braucējs Pauls Jonass, kurš startē KTM rūpnīcas komandā un šobrīd pasaules motokrosa čempionāta MX2 klasē kopvērtējumā ieņem pirmo vietu, kas Latvijas motosportam ir vēl nebijis panākums.

Motofrīstails
Motosporta veids, kas kļūst arvien populārāks ārzemēs, bet vēl joprojām ir diezgan nezināms tepat Latvijā ir motofrīstails. Šobrīd pazīstamākais latviešu motofrīstaila braucējs ir Mārtiņš Aleksandrovičs. Motofrīstaila sacensībās sportisti lec pa īpaši izveidotiem tramplīniem un izpilda dažādas sarežģītības trikus. Katrās sacensībās ir savādāka lieluma un attāluma tramplīni un trases bieži vien tiek veidotas dažādās arēnas, piemēram, Arēna Rīga ik pa laikam notiek Eiropas līmeņa motofrīstaila sacensības. Šobrīd pasaulē vispopulārākās motofrīstaila sacensības ir RedBull X-Fighters, kur tēma ir pārņemta no vēršu cīkstoņiem. Šajās sacensībās gan organizatori, gan paši motobraucēji vienmēr sarīkot izcilu šovu skatītājiem. RedBull X-Fighters sacensību posmi notiek tādās vietās kā Spānija, Grieķija, Meksika un Apvienotie Arābu Emirāti. Bez X-Fighters populāras ir arī X-Games sacensības, kurās noskaidro labākos sportistus dažādos ekstrēmajos sporta veidos, sākot no skeitborda un inline līdz bmx un motofrīstailam. Motofrīstaila sacensības tiek veidotas kā šovs skatītāju izklaidēšanai, tāpēc, ja kādreiz atrodaties kādā valstī ārpus Latvijas, kur notiek augsta līmeņa motofrīstaila sacensības, noteikti dodieties tās apskatīt. Iespējams, ka kādreiz arī Latvijā atkal notiks šādas augsta līmeņa motofrīstaila sacensības, kurās, cerams, būs iespējams arī redzēt jaunos Latvijas motofrīstaila sportistus.