Motorllers pret riteni

Lielākā daļa cilvēku pasaulē nu jau dzīvo pilsētās nevis laukos un šāda migrācija no laukiem uz pilsētu notiek jau gadu simtiem ilgi un tā paliek aizvien izteiktāka un izteiktāka, jo laukos cilvēkiem vienkārši vairs nav ko darīt tāpēc, ka automatizācija un jaunākās tehnoloģijas ir spējušas aizstāt cilvēka darbaspēku ar mehāniskajiem muskuļiem. Bet pilsētā arī ir dažādas problēmas, kur viena no tām ir pārvietošanās, jo kad pilsētās ir daudz automašīnu tad rodas sastrēgumi un nav tik ātri iespējams pārvietoties, kā tas būtu lauku reģionos. Tieši tāpēc arī aizvien vairāk cilvēki pilsētās izmanto motorollerus un velosipēdus, jo ar šiem divriteņu braucamajiem ir iespējams izmanevrēt starp dažādām automašīnām un braukt pa mazām ieliņām, kas visai ievērojami samazina ceļojuma kopējo laiku. Un arī parasti šiem abiem braucamajiem pat sastrēgumi nav šķēršļi, jo ir viegli iespējams apbraukt stāvošās mašīnas pa vienu vai otru pusi un tādā veidā nokļūt kur vien ir nepieciešams.

Bet motorolleri un velosipēdi nav pilnīgi vienādi un tiem tomēr ir dažas atšķirības, kā arī daži plusi un mīnusi, ko tad mēs arī šodien mēģināsim apskatīt:

  • Velosipēds – Ar velosipēdu cilvēks var sadedzināt kalorijas, tas netērē degvielu un ar to ir iespējams braukt gan pa ceļu gan pa trotuāru tādā veidā padarot šo braucamo par ļoti labu palīgu pilsētas saspringtajā dzīvē. Protams, ar velosipēdu nav iespējams pārvietoties tik ātri, kā ar motorolleri, bet pilsētā šis maksimālais ātrums nav nemaz tik nozīmīgs, jo tāpat visu laiku ir jāveic pagriezieni, jāizvairās gan no automašīnām gan gājējiem gan arī citiem divriteņu braucamajiem. Velosipēds parasti ir lētāks, to arī ir iespējams paņemt visur līdzi un lai ar to brauktu nav nepieciešams tērēt naudu, kā tas ir ar motorolleri. Tieši tāpēc arī velosipēdi jau gadsimtiem ir bijuši automašīnu un pārvietošanās aizstājēji, un kas gan var būt vēl labāks, kā reizē zaudēt liekos kilogramus un nokļūt tur, kur tev ir nepieciešams?
  • Motorollers – Motorollers noteikti nav tik populārs, kā velosipēds, bet nu jau aizvien biežāk un biežāk uz ceļiem var redzēt šos braucamos, kas tiešām traucās garām visām automašīnām, kas sēž sastrēgumos, gan arī manevrē starp dažādām mazām ieliņām un citiem šķēršļiem. Motorollers, lai gan iet uz degvielu, tomēr to tērē daudz mazāk nekā automašīna un tāpēc ar to pārvietoties ir daudz lētāk, kā arī vieglāk. Protams, tad, kad līst lietus rollers nebūt nav tik pievilcīgs, bet tas ir tieši tas pats, kas braucot ar riteni. Atšķirībā no riteņa ar rolleri tev nav jātērē sava enerģija un tu vari vienmēr braukt ar maksimālo ātrumu nepiekūstot. Rolleri nav tik viegli nozagt jo tas parasti tiek aizslēgts ar atslēgu un arī motorolleriem parasti ir bagāžas nodalījums zem sēdekļa, kur ielikt dažādas preces.

Tas, kurš no šiem abiem braucamajiem tev liekas izdevīgāks un labāks tev jāizdomā ir pašam, jo avi tie ir visai pievilcīgi pilsētas satiksmē un noteikti ka tie ir daudz labāki nekā četru riteņu transports.