Motociklu vēsture

Pirmie motocikli radās tieši no velosipēdiem, kad tie jau bija pietiekami attīstījušies un izmantoja dažādas tehnoloģijas, kā bremzes, zobratus ar ķēdi, zemu gravitācijas centru un vieglu stūrēšanu. Tie arī bija krietni drošāki par pirmajiem velosipēdiem, tāpēc bija tikai loģiski, ka cilvēki gribēja ar tiem pārvietoties ātrāk.

Pirmie motocikli darbojās ar tvaiku un tika izgudroti ap 1860. gadiem. Amerikānis Silvestrs Hovards Ropers izgudroja divu cilindru mopēdu, kuru darbināja tvaiks. Šis arī tiek uzskatīts par pirmo motociklu. Tajā pat laikā arī Eiropā tika izveidots pirmais motocikls. Tas bija balstīts uz velosipēda ar pedāļiem, kuram bija mazs tvaika dzinējs. Interesanti kas Hovards Ropers 20 gadus pēc pirmā motocikla izgudrošanas aizgāja bojā braucot ar savu tvaika mopēdu. 1860. gadu beigās franču inženieris patentēja savu versiju motociklam ar viena cilindra tvaika dzinēju. 1881. gadā ASV tika izgudrots jau daudz kompaktāks tvaika dzinējs, kas nodrošināja lielāku jaudu un spēja attīstīt jau vairāk kā 20 km/h, un 1880. gadu beigās jau tika izgudrots pirmais motocikls, kurš nevis bija velosipēds ar tvaika dzinēju, bet motocikls ar trīs ratiem.
Pirmais ar benzīnu darbināmais motocikls tika izgudrots 1885. gadā, to paveica vācu izgudrotājs un inženieris Gotlībs Daimlers. Viņš arī tiek uzskatīts par pirmo automašīnu un motociklu izgudrotāju, jo izveidoja pirmos iekšdedzes dzinēja motorus un benzīna motorus. Daimlers savu izgudroto motoru uzstādīja koka velosipēdam. Šis motors bija pirmais četrtaktu iekšdedzes dzinējs.

Liela daļa inženieru un izgudrotāju tajā laikā savu darbu neturpināja pie motociklu ražošanas, bet izdomāja citus pielietojumus iekšdedzes benzīna motoriem, sākot veidot pirmās automašīnas. Tas pavēra iespējas tādiem motociklu inženieriem, kā Viljams Hārlijs un Davidsonu brāļi. Viņi turpināja attīstīt pirmos motociklus sacenšoties ar citām jaunām kompānijām, kā Indian un Thor, kuras arī redzēja iespēju iekarot šo jauno tirgus daļu. 1903 gadā radās Harley-Davidson Motor kompānija, kura izcēlās ar motocikliem, kas bija aprīkoti ar augstas kvalitātes motoriem, kas tika izmantoti dažādās sacensībās, taču primārais kompānijas mērķis bija izveidot motociklu ikdienas braukšanai.

Harley-Davidson motocikli bija izturīgi un stabili, kas tiem ļāva uzvarēt dažādās sacensībās. 1920. gadā Harley-Davidson kopānija bija ķļuvusi par lielāko motociklu ražotāju pasaulē.