Motociklu veidi

Motocikliem tāpat kā visiem citiem transporta līdzekļiem ir dažādi veidi, kas piemēroti noteiktam braukšanas stilam, ceļa segumam vai arī sporta veidam. Lai gan mūsdienās ir arī vairāk universāli motociklu veidi, tomēr ir noteiktas kategorijas, kā sporta motocikli, kurus nevar aizstāt, piemēram, ar čoper tipa motociklu. Šīs ir populārākās kategorijas, kā iedalās motocikli.

Standarta tipa

Standarta tipa motocikli ir tie, kurus visbiežāk varam vērot uz mūsu ceļiem. Standarts, kā jau parasti, nozīmē to, ka mocis spēj darīt mazliet no visa. Populāri ir tieši standarta standarta moči no Japāņu kompānijām kā Honda un Suzuki. Priekšrocības šim motociklu veidam ir tādas, ka ar to ir visai ērti braukt dažādos apstākļos, arī uz nelīdzenāka seguma un tos ir vieglāk kontrolēt. Ir pieejami dažāda izmēri motocikli gan iesācējiem, gan jaudīgāki modeļi jau pieredzējušiem braucējiem.

Cruiser jeb čoper tipa motocikli

Čoper motocikli arī ir ļoti populāri visā pasaulē, galvenokārt pateicoties pirmajam, lielajam motociklu brendam Harley-Davidson, kas bija vieni no pirmajiem, kas aizsāka motociklu ražošanu tieši transporta vajadzībai. Čoper motocikls nav domāts, lai sacenstos ar to sacīkšu trasēs, bet, lai izbaudītu komfortablu braucien pa šoseju vai pilsētu. Raksturīgākās iezīmes čoper motociklam ir zemā sēdēšanas pozīcija, zemais gravitācijas centrs, kā arī nedaudz dīvainā stūrēšana dažiem motociklu modeļiem, kas ir aprīkoti ar augsto stūri.

Sportabike jeb sporta motocikli

Šie ir jaudīgi motocikli ar augstu aerodinamiku, paredzēti lielu ātrumu attīstīšanai. Motocikliem spēj attīstīt lielu ātrumu un tiem ir ļoti precīza un viegla vadīšana, kā arī spēcīgas bremzes, lai motociklu varētu savaldīt braucot lielākā ātrumā. Šie motocikli āri ir salīdzinoši viegli, un uzlaboti modeļi tiek izmantoti arī ielu motociklu sacensībās.

Enduro motocikli

Enduro motocikli ir paredzēti braukšanai pa bezceļiem un tiek izmantoti gan dažādās ekspedīcijas, gan arī enduro motociklu bezceļu sacensībās. Šā tipa motociklus var redzēs arī prestižajās Dakar daudzdienu sacensībās. Galvenā enduro motociklu priekšrocība ir dažādīgums, jo ar tiem var vienlīdz labi pārvietoties gan pa bezceļiem, gan pa šoseju.

Tourer jeb tūristu motocikls

Šie motocikli ir speciāli veidoti gariem izbraucieniem pa šoseju. Tie ir drošāk aprīkoti, ērti un paredzēti dažādiem laika apstākļiem, kā arī tiem ir daudz vietas bagāžai. Šie moči dēļ aprīkojuma sver vairāk nekā citu veidu motocikli, kā arī maksā dārgāk par vidējo citas kategorijas motocikli, un dažādas plastmasas somas un mantu glabātuves padara šos motociklus masīvākus, kā arī šīs plastmasas glabātuves ir viegli sabojāt, ja mocis nokrīt uz sāniem.

Skūteri un mopēdi

Šie ir mazāk jaudīgi, kompaktāki motociklu veidi, kas paredzēti pārvietošanai pa pilsētu. Skūteru priekšrocība ir tā, kas tiem nav ātrumu, tāpēc braucējam nav jādomā par to pārslēgšanu atrodoties satiksmē, kā arī tiem ir daudz zemāka cena nekā citiem motociklu veidiem.

Motokrosa motocikli

Šis motociklu veids ir paredzēts sacensībām pa moto trasēm. Tas ir uzbūvēts ar izturīgām daļām, kas var izturēt augstus un tālus lecienus, kā arī šiem motocikliem nav nekādu lieku plastmasas detaļu, kas varētu nokrist pēc leciena un traucēt sportistam turpināt sacensības. Pie motokrosa motocikliem vēl var pieminēt arī freestyle motociklus, kas ir ar papildus aprīkojumu, lai braucējs lecot varētu izpildīt noteiktus trikus. Šie motociklu veidi ir paredzēti, lai pārvietotos pa speciāli izveidotām trasēm ar smilšu segumu.