Motociklu Kompānijas

Honda
Honda kompānija tika nodibināta 1946 gadā, un to nodibināja Japānis Soichiro Honda. Sākumā kompānijas dibinātājs koncentrējās uz virzuļu gredzenu ražošanu un tikai vēlāk pievērsās budžeta motociklu ražošanai. Pateicoties smagam darbam aizrautībai ar motocikliem sešdesmitajos gados Honda kompānija bija starp visveiksmīgākajām motociklu ražotāju kompānijām pasaulē un ražoja vienus no ātrākajiem sacīkšu motocikliem, tāpat kā mūsdienās. Šobrīd Honda ražo motociklus dažādās klasēs, sākot no krosa motocikliem līdz superbike šosejas motocikliem, kā arī veiksmīgi ņem dalību visās pasaulē lielākajās motociklu sacīkstēs. Honda ir lielākais motociklu ražotājs pasaulē, sestais lielākais automašīnu ražotājs un lielākās motoru ražotājs.

Yamaha
Yamaha kompānija ir labi pazīstama ar mūzikas instrumentu ražošanu, taču 1955. gadā tā uzsāka ražot arī motociklus. Pirmie Yamaha motociklu modeļi bija 1 YA-1 aprīkots ar 125 kubikcentimetru, viena cilindra motoru, kas tika uzražots 1955. gadā. Pirmie Yamaha motocikli bija vienkārši un diezgan lēti, taču šobrīd Yamaha ražo vienus no spēcīgākajiem un ātrākiem motocikliem dažādās klasēs, sākot ar čoper tipa motocikliem, līdz sporta, motokrosa, un ielas motocikliem. Yamaha ir otrs lielākais motociklu ražotājs aiz Honda.

Suzuki
Suzuki ir Japāņu kompānija, kas tika dibināta 1909. gadā, un to izveidoja Michio Suzuki. 1950. gados Suzuki sāka ražot pirmos motociklus un kļuva par atpazīstamu motociklu ražotāju visā pasaulē. 1985. gadā kompānija izveidoja savu veiksmīgo motociklu modeli GSX-R750, kurš kļuva par nozīmīgu paraugu sporta motocikliem visā pasaulē. Suzuki, tāpat kā citas Japāņu kompānijas, ražo dažāda veida motociklus, sākot no motokrosa motocikliem un čoper tipa motocikliem, līdz superbike ielas motockliem. Arī Suzuki motocikli ir uzvarējuši daudzās pasaules klases sacensībās. Tāpat kā Honda, arī Suzuki kompānija paralēli motociklu ražošanai nodarbojas arī ar auto ražošanu.

Kawasaki
Kawasaki kompānija tika nodibināta 1896 gadā un to izdarīja Japānis Shozo Kawasaki, sākumā kā kuģu būvētavu, kur veidot tērauda kuģus. Sākumā kompānija ražoja tvaika turbīnas, lokomotīves, ratus ar ko pārvedāt cilvēkus un citus transportlīdzekļus. Tikai piecdesmitajos gados kompānija pievērsās motociklu industrijai, ražojot motociklu motorus. Pirmais Kawasaki motocikls tika uzražots 1954. gadā ar nosaukumu Meihatsu. Sešdesmitajos un septiņdesmitajos gados kompānija nostiprināja savas pozīcijas tirgū, ražojot vienus no spēcīgākajiem un ātrākajiem motoriem un motocikliem, no kuriem daudzi ir uzvarējuši vairākās, prestižās motociklu sacensībās.

Harley-Davidson
Harley-Davidson aizsākās 1901. gadā pateicoties William Harley, Arthur Davdison un Walter Davidson, kuri uzbūvēja mazu, 116 kubikcentimetru motoru, kas tika piestiprināts velosipēda rāmim. Pati kompānija tika nodibināta 1903. gadā. Nākamais motocikls ar 4 reiz jaudīgāku motoru un stiprāku rāmi tik izveidots pēc 3 gadiem. 1906. gadā tika uzbūvēta pirmā ražotne, kur tika izveidoti ap 50 motociklu. Kopš tā laika Harley-Davidson kompānija ražo dažādus smagsvara motociklus, kā arī piedāvā dažādas motociklus daļas, aksesuārus, kā arī citas preces. Šobrīd Harley-Davidson ir 5. lielākas motociklu ražotājs pasaulē.