Mopēda remonts ar kredītu

Mopēdi, jeb motorolleri ir tie braucamrīki, par kuriem mēs ikdienā nemaz tik daudz neaizdomājamies un tos nemaz uz ielām neredzam, bet tad kad mēs sēžam savs auto un gaidām sastrēgumā bet kāds no šiem rolleriem pabrauc garām tad gan mēs iedomājamies, cik forši ir braukt ar šādu braucamrīku! Un tāpēc arī es apsveicu visus, kuriem ir rolleri un žēl tikai, ka ir iestājusies ziema ar pirmo sniegu un tas pa lielam nozīmē moto-sezonas beigas un nu visiem ir jāsāk braukt ar automašīnām!

Bet šodien parunāsim par to, ko darīt tad, ja tev jau ir rolleris bet tas ir saplīsis un tu gribi to sataisīt. Tātad, tad, kad noplīst automašīna tad tev ir divas iesējas vai nu vest to uz servisu vai arī ja tev ir mehāniķa talants tad pašam uzlocīt piedurknes un mesties klāt savam spēkratam, atrast problēmu un pēc tam to novērst. Bet ko darīt tad, ja tev ir motorollers un tas saplīst? Šeit tad iespējas ir daudz mazākas, jo ir ļoti maz tādu servisu, kur tad ir iesējams sataisīt savu aparātu un liela daļa no cilvēkiem, kas brauc ar šiem spēkratiem tad arī paši mēģina tos taisīt. Bet ne vienmēr tas ir tik viegli kā izskatās, jo šādam rollerim tāpat, kā automašīnai ir gan elektronikas komponenti gan arī motors un lai to visu saprastu, kā viss strādā, kā arī atrastu detaļu, kas ir vainīga pie motorollera neiešanas ir vajadzīgas zināšanas gan elektronikā gan dzinēja uzbūvē un vēl arī specifiskas zināšanas tieši par rolleru uzbūvi, dizainu un īpašībām. Latvijā ir tikai dažas vietas, kur pieņem motorollerus uz remontdarbiem un parasti tajās vietās arī stundas darba samaksa it tāda pati ja ne pat vēl lielāka, kā autoservisos. Un tas savukārt nozīmē, ka noteikti, ka būs jāņem atrais kredits lai varētu atļauties savu rolleri sataisīt un turpināt ar viņu braukt.

Problēmas parasti ir arī ar jaunu detaļu atrašanu, jo arī to pasūtīšana nereti maksā ļoti dārgi un beigu beigās nemaz šādu motorolleri neatmaksājas taisīt un lētāk sanāk vienkārši iegādāties jaunu braucamo nekā taisīt iepriekšējo. Protams samainīt nedegošu lampiņu, nomainīt ratu vai kādu citu tikpat vieglu lietu varētu būt visai vienkārši un to var izdarīt arī pats, bet ja ir noticis kaut kas nopietānks, tad diezin vai šādu rolleri ir vērts labot. Un ja arī ir tad droši vien daudz lētāk būs iegādāties lietotas rezerves daļas un vest braucamo pie kāda pazīstama mehāniķa, lai viņš tad arī to sataisa, savādāk tas viss būs pārāk dārgi un pat kredīts tev nelīdzēs!